Kinnisvara hindamine

Hindamisprotsess ja väärtuste kindlaksmääramine – Kuna eksam tagab põhimõtteliselt rahapaki eelised, korraldab pank tavaliselt hindamise.

Hindamine maksab paarsada eurot ja enamasti tasub selle laenuvõtja või koduostja.

Nagu atesteerimisinstituut osutas, peaksid maahindajate eksperdid olema volitatud või tagatud atesteeritud atesteerijale – nagu igas 50 osariigis nõutakse – ja naabruskonnaga tutvumiseks.

Valitsuse suuniste kohaselt peab hindaja olema erapooletu ja tal ei tohi vahetuse vastu olla vahetut ega hälbivat entusiasmi. 3 Kinnisvara hindamishinnangut mõjutavad võrdlusomandite hilinenud tehingud ja praegused turumudelid. Kodu hinnangu andmisel on võtmetegurid ka kodu tsiviilkäibed, tubade ja tualettruumide arv, korruseplaani kasulikkus ja pindala.

Hindaja peab tegema seest ja väljast visuaalse uuringu ja märkima kõik tingimused, mis kinnisvara hindamist ebasoodsalt mõjutavad, näiteks nõutavad remonditööd. Hindajad kasutavad regulaarselt Fannie Mae ühtne elamute hindamisaruannet ühepereelamute kohta.

Aruandes palutakse hindajal kujutada kinnisvara sisemust ja välimist osa, piirkonda ja sulgeda praktiliselt identsete tehingutega. Hindaja annab sel hetkel hinnangu ja otsused vara hindamise kohta sõltuvalt nende tähelepanekutest.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga